Kdo na Ostravské univerzitě pomáhá?

Dobrovolník na telefonu

Studenti Ostravské univerzity fungují jako volnočasoví dobrovolníci pro seniory v zařízeních sociálních služeb. Povídají si, tráví společně volný čas, pomáhají seniorům hledat informace.

KORONA OVA – dobrovolníci OU

Iniciativa studentů OU sdružující dobrovolníky napříč fakultami i mimo univerzitu. Stojí například za improvizovanou šicí dílnou na roušky a zajišťuje také nákupy pro ohrožené osoby.

Dobrovolníci z řad studentů LF OU

Tato skupina byla založena pro shromáždění studentů zdravotnických oborů v Moravskoslezském kraji, kteří chtějí pomáhat ve zdravotnických zařízeních. Ozvat se mohou studenti SŠ a VŠ zdravotnického zaměření, tedy nejen studenti ostravské Lékařské fakulty.

Fakulta sociálních studií

Na Fakultě sociálních studií se připravuje realizace spolupráce s institucemi a organizacemi činnými v oblasti sociální péče. Více informací vám poskytnou tyto kontaktní osoby.

Kontaktní osoby pro studenty FSS OU:

Katedra zdravotně-sociálních studií: Ing. IVA TICHÁ, PH.D., iva.ticha@osu.cz , 553 46 3242

Katedra sociální práce: Doc. MARIE ŠPILÁČKOVÁ, PH.D. marie.spilackova@osu.cz tel 734 422 725, 553 46 3206

Pedagogická fakulta

Studenti Pedagogické fakulty OU zajišťují hlídání dětí zaměstnanců Fakultní nemocnice Ostrava.

Pozn. kapacity hlídání dětí zdravotníků, které zajišťuje v tuto chvíli PdF jsou plné. Když se zaregistrujete, budeme vás informovat..

Haló, nejste v tom sami!

Residomo a Ostravská univerzita bojují proti osamělosti seniorů a přichází s projektem „Haló, nejste v tom sami“. Do aktivity se zapojí studenti psychologie z Filozofické fakulty.

Kdo pomáhá s námi?

Děkujeme!