Dobrovolnická pomoc do Armády spásy

Adelante – sociální služby pro muže a ženy bez domova, U Nových válcoven 1592/9a, Ostrava.

Aktuálně hledáme dobrovolníky na výpomoc do zařízení sociálních služeb Armády spásy, Adelante – sociální služby pro muže a ženy bez domova, U Nových válcoven 1592/9a, Ostrava.

Konkrétně potřebujeme pomoc s těmito činnostmi:

Třídění ošacení

  • nepřímá práce, minimální kontakt s klienty zařízení,
  • třídění oblečení, které již prošlo hrubým tříděním – nemělo by dojít ke kontaktu se znečištěným prádlem. Činnost spočívá v kontrole prádla (zda není roztrhané, děravé a jinak poškozené), vyhodnocení, zda je oblečení vhodné k použití,
  • za příznivého počasí je možné třídit oblečení venku.

Obsluha mobilního nízkoprahového denního centra (NDC)

  • jedná se o přímou práci s klienty, úkolem dobrovolníků bude mluvit s klienty, mapovat jejich potřeby, zjišťovat zpětnou vazbu, vařit a vydávat kávu, vydávat ručníky a sprchové gely, obsluhovat pračku a sušičku, vydávat oblečení ze šatníku,
  • dobrovolníci budou taktéž dohlížet na to, zda klienti dodržují hygienická opatření, tj. zda nosí roušky, dodržují vzájemné odstupy.
  • Cílem této služby je, aby si klienti mohli udělat hygienické potřeby a další věci. Uživatelé se budou moci osprchovat, odpočinout si, vypít kávu a obdržet oblečení ze šatníku.

Dobrovolnická činnost probíhá od pondělí do pátku vždy od 9 do 15 hodin. Jakákoliv úprava pracovních dnů a hodin je možná. V tuto dobu bude v zařízení přítomen zaměstnanec, na kterého se můžete s čímkoliv obrátit.

Nabízíme:

Bezplatné poskytnutí oběda.

Zajímavou zkušenost v oblasti pomoci lidem bez domova.

Co je potřeba k dobrovolnické činnosti:

K dobrovolnickým činnostem doporučujeme si sebou vzít nějaké pracovní oblečení a vhodnou obuv (může být i pohodlné tričko a mikina, tepláky, tenisky…).

Další informace:

Pracovní rukavice a další osobní ochranné pomůcky zajišťuje zařízení, ve kterém vykonáváte dobrovolnickou činnost.

Dobrovolníci mají vyhrazené vlastní toalety. Dále mají k dispozici kuchyňku, do které mají přístup pouze zaměstnanci zařízení. V kuchyňce je možné ohřát si jídlo, zalít si kávu, čaj.

Kontaktní osoba:

Mgr. Marek Šanda

tel.: 777 497 050

mail: marek_sanda@czh.salvationarmy.org